Pages

Subscribe:

Ads 468x60px

Friday, 31 December 2010

HAPPY NEW YEAR 2011 STRIVE FOR LIFE READERS.


H ours of happy times with friends and family
A bundant time for relaxation
P rosperity
P lenty of love when you need it the most
Y outhful excitement at lifes simple pleasures

N ights of restful slumber (you know - dont' worry be happy)
E verything you need
W ishing you love and light

Y ears and years of good health
E njoyment and mirth
A angels to watch over you
R embrances of a happy years!

2010 was such an amizing year a lot of good things happened to me....of course i got married heheeee and through blog i got to know some of my fellow bloggers, Dada YASINTA upo? SIMON KITURURU niaje kaka? Tunaongea kwa simu tuu but it feels like we have already met...Na bloggers wengine wote popote pale mlipo ULIMWENGUNI nawatakia heri ya mwaka mpya 2011.AND LETS KEEP UP THE GOOD WORK,GOOD BYEEE 2010 AND WELCOME 2011.

8 comments:

SIMON KITURURU said...

Happy New Year Edna! Nakuombea Mwaka ujao uzidi kuwa wa mafanikio mtu wangu!

Pamoja sana tu!

Yasinta Ngonyani said...

Edna Nipo mdogo wangu! Ni kweli hata mie najisikia kama vile tumeonana...haya bwana kheri saana kwa Mwaka mpya na msalimie Shemeji:-)

Mija Shija Sayi said...

EDNA MUNGU AKUBARIKI, AKUTIE NGUVU UYATIMIZE YOTE ULIYOPANGA KUYAFANYA MWAKA HUU.

Masangu Matondo Nzuzullima (MMN) said...

Kila la heri. Mapya na mazuri zaidi kwa mwaka huu. Pamoja daima!!!

Candy1 said...

The same to you dada Edna, I hope the new year will bring you more and more in life - wishing you all the best, especially as a married woman now - much luv 2 u n ur family :-)

Rama Msangi said...

Happy new year na kwako pia

EDNA said...

Asannteni sana wote ,Mungu awabariki.

Adela Dally Kavishe said...

same to you my dear be blessed