Pages

Subscribe:

Ads 468x60px

Thursday, 5 May 2011

How Students can Get Rid of Exam Worries for Good!




I am pleased to enclose information about an exciting, newly published book that’s targeted to students who are appearing for their exams titled “Winning the Battle”- How to Pass an Exam without Fear. Winning the Battle will be available starting today at the Syrian Exhibition at Diamond Jubilee (Stall No L5). As you’ll see, this 80 page book’s fun and timely approach to Exams will definitely be of interest to your readers. And they will be so pleased that you shared this information with them.

Winning the Battle was written by Huzefa Mohamed, a leading training consultant who has helped hundreds of students to achieve academic and personal excellence. In this book, he shares his unique perspective and advice, plus offers detailed and easy-to-understand strategies relating to passing exams without fear.

Huzefa Mohamed is also currently available for interviews. He’s also a frequent contributor to numerous newspapers and magazines and winner of several regional awards. Review copies are now available on request. If you have any questions about the enclosed information, wish to receive a review copy, or would like to set up an interview, please call me at 0764162527 or e-mail to huzefa@mindtreetz.com . I also invite you to visit the book’s Web site at www.mindtreetz.com

Thank you in advance for your interest.

Respectfully,

Huzefa

2 comments:

SIMON KITURURU said...

Asante kwa taarifa!

Goodman Manyanya Phiri said...

Asante, Dada Edna, na kwenye blogu yangu mpya (http://ninaewapenda.blogspot.com) nimekwisha fanya link pitia (Blogthis) juu ya POST hiyo kuhusu Bw Mohamed!


Namtakia Bw Huzefa Mohamed kila la heri katika harakati zake za kujitafutia "msosi" kwa njia halali tena takatifu kama hiyo ya kwendeleza elimu!


On the other hand, and verily, Manyanya Phiri or any other person for that matter, 'cannot judge a book by its cover' or its PR campaign;

LAKINI KAMA YALIYOAHIDIWA MULE NI UKWELI BASI KITABU CHA MOHAMED NI KIBOKO, NAMI NIMESHAANZA KUMPONGEZA!


Naye lakini ndugu yetu huyo Bw Huzefa Mohamed awe anaendelea sasa kutudokeza na kutupakulia mara hadi mara kwa kuandikia mwenyewe blogu zetu hata kidogo tu kuhusu hayo matamu ya siri za kufaulu shuleni na yote kwa manufaa ya watoto na wanafunzi wote hata wale wasieweza kumnufaisha kwa kununua kitabu chake.