Pages

Subscribe:

Ads 468x60px

Sunday, 18 March 2012

Happy Mother’s Day!

 Love you mom with all my heart,without you i wouldn`t be the person  iam today...Hii ilikuwa mwaka 2010 kwenye Sendoff yangu.Binti wa kinyalu lazima upige goti kuonyesha heshima lol...
 Wa kwanza kushoto My lil bother Jackson anayefuata rafiki ya mama na anayefuata pia, then mama na wa mwisho ni Christopher lil brother.
 Mama na aliyenizalia mume.

 For all the moms out there today, I wish you a very warm and thoughtful day full of the love and appreciation. I’m eternally thankful for my mom and try and let her know throughout the year of my appreciation. Because, after all, you don’t need a special day once a year to let your loved ones know how much you care about them.
While you don’t need to let them know every day, just remembering to let them know from time to time is all that’s needed.

 People just need to know  and hear  they are loved and appreciated (even if they’re “supposed” to know it)

3 comments:

Yasinta Ngonyani said...

Edna umefanana kweli na mama...huwa nachanganyikiwa hii siku ya mama maana kila nchi na siku yake kama hapa sweden ni 27/5 ..haya jamani akina mama wote muwa/tuwe na siku njema...

Simon Kitururu said...

Hongereni akina MAMA!

Happy Mother's DAY!

Rachel siwa Isaac said...

Hongera mama Edna na wamama wote!Segito ulipendeza sana!